UEFA Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsində keçiriləcək "Qarabağ" - "Nyukasl" matçından öncə Ağdam təmsilçisinin baş məşqçisi Qurban Qurbanovun iştirakıyla mətbuat konfransı keçirilib.
Pressing.az xəbər verir ki, təcrübəli mütəxəssis oyunla bağlı bunları deyib:
"Çox böyük təcrübə əldə ediləsi oyundur. Azərbaycan futbol tarixində bir ilkdir ki, Çempionlar Liqasının final mərhələsində oynayacağıq. Rəqib çox köklü komandadır. Oyuna hazırlaşmağa vaxtımız az oldu. Futbolçular matça çox məsuliyyətlə hazırlaşırlar. Eyni zamanda, həyəcan da var. Sabah ən yaxşı oyunlarından birini oynamağa çalışacaqlar. Məncə, İPL-dəki heç bir komanda "Nyukasl"la qarşılaşmaq istəməz. Özlərinəməxsus oyun stilləri var. Rəqib bəzi komponentlərdə bizi üstələyir. Hər bir halda, inanıram ki, futbolçularımız sabah özlərini yaxşı tərəfdən göstərməyi bacaracaqlar".
Qeyd edək ki, “Qarabağ” – “Nyukasl” qarşılaşması fevralın 18-də Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunda keçiriləcək və ssat 21:45-də start götürəcək.