Rəhim Həsənov "Qəbələ"nin qolunun ləğvini təsdiqlədi - VİDEO
"Avropada çox klubun büdcəsi bizdən çoxdur” - Tahir Gözəl
"Neftçi"nin müdafiəçisi: "Hftələrdir bu problemlə mübarizə aparırıq"
"Neftçi"nin macarıstanlı futbolçusu Mark Tamaş ölkəsinin mətbuatına açıqlamalar verib.
xəbər verir ki, 30 yaşlı mərkəz müdafiəçisi Premyer Liqanın 9-cu turunun "Qarabağ"la matçının dəyərləndirib. Təcrübəli oyunçu yaradılan qol fürsətlrəini dəyərləndirə bilmədiklərini bildirib:
"Əvvəlki liqa matçlarımızda olduğu kimi, "Qarabağ"la oyunda da çoxlu qol şansları yaratdıq. Amma təəssüf ki, demək olar ki, həmişə olduğu kimi, fürsətləri əldən verdik. Artıq həftələrdir bu problemlə mübarizə aparırıq və bu, bizi hədsiz dərəcədə məyus edir. "Qarabağ" praktiki olaraq məqsədinə çatdı və iki qol vurdu. Nə olursa olsun, optimistəm, çünki hələ mövsümün əvvəlindəyik. Bilirəm ki, hücumçularımız kəsərli olsalar, turnir cədvəlində yuxarı pillələrə qalxmağa başlayarıq. Zərbələrimizi vurmamağımıza səbəb ustalıq problemi və ya konsentrasiyanın olmaması deyil. Sadəcə olaraq, uğursuz seriyadayıq. Qapı dirəyinə vururuq, bəzən rəqibin qapıçısı belə zərbəni necə xilas edəcəyini bilmir. Davam edəcəyik. İnanıram ki, çox çalışmağımız öz bəhrəsini verəcək və gələn həftə “Səbail”lə oyunda uğurlu seriyaya başlayacağıq".
Tamaş baş məşqçi Adrian Mutunun ona güvəndiyini də deyib:
"Şadam ki, əvvəllər Avropa Konfrans Liqasında, sonra isə çempionatda fürsət əldə etdim, son üç-dörd oyunda özümü gözlədiyim formada hiss etdim. Baş məşqçi Adrian Mutu mənə güvənir və xoşbəxtlikdən klub rəhbərliyi də ona güvənir. O ötönlərin əla hücumçusudur. Şübhəsiz ki, bizi daha effektiv etmək üçün bir yol tapacaq. Bəlkə də hücumçularımız inam qazanmaq üçün məşqlərdə boş qapıya zərbə endirməli olacaqlar".