"Neftçi"dən ayrıldı, bu kluba keçdi
Konfrans Liqasında pley-off həyəcanı başlayır
19 fevral: bugünkü oyunları yayımlayacaq kanallar - TV AFİŞA
Bu gün AFFA İntizam Komitəsinin iclası keirilib.
Pressing.az xəbər verir ki, iclasda 1-ci liqanın 15-ci turundakı qayda pozuntuları ilə əlaqədar qərarlar qəbul edilib.
“Cəbrayıl” – “Bakı Sportinq” oyununda “Cəbrayıl”dan 5 nəfər sarı vərəqə aldığı üçün klub 210 manat cərimə edilib.
MOİK – “Səbail” matçında meydan sahiblərinin 6 futbolçusu sarı vərəqə aldığı üçün klub 210 manat cərimələnib.
“Şəfa” – “Mingəçevir” görüşünün 82-ci dəqiqəsində “Şəfa”nın 14 nömrəli futbolçusu Vüqar Həsənov ikinci sarıdan qırmızı vərəqə aldığı üçün 1 oyun oyuna buraxılmayacaq. Onun klubu isə 150 manat cərimə edilib.
Həmin oyunun 45-ci dəqiqəsində “Mingəçevir”in baş məşqçisi Ramiz Məmmədov hakimi təhqir etdiyi üçün birbaşa qırmızı vərəqə aldığına görə 4 oyun oyunluq cəzalandırılıb. “Mingəçevir” 3000 manat cərimələnib.
Bu matçda “Mingəçevir”in paltardəyişmə otağında stadiona dəymiş zərərin həmin klub tərəfindən qarşılanmasına qərar verilib.
“Şimal” – “Şahdağ Qusar” oyununda “Şimal”ın 4 futbolçusu sarı vərəqə aldığı üçün bölgə təmsilçisi 210 manat cərimə edilib.
Eyni görüşün 66-cı dəqiqəsində “Şahdağ Qusar”ın 10 nömrəli futbolçusu Vüsal Əliyev təcavüzkar davranışa görə birbaşa qırmızı vərəqə aldığı üçün 3 oyun oyuna buraxılmayacaq. “Şahdağ Qusar” isə 900 manat cərimələnib.