"Zirə"nin qələbəsi - VİDEO
“Trabzonspor” - “Fənərbağça” oyununda 5 qol - VİDEO
"Araz-Naxçıvan"ın baş məşqçisi: "Burada qalmağım nəticədən asılıdır"
"Araz-Naxçıvan"ın baş məşqçisi Andrey Demçenko Misli Premyer Liqasının 18-ci turunun "Neftçi"(0:3) ilə görüşündən sonra mətbuat konfransına qatılıb.
Pressing.az xəbər verir ki, o, jurnalistlərin suallarını cavablandırıb.
"Birinci hissə bizim üçün əlverişli olmadı. Standart vəziyyətdən qollar buraxdıq. Səhvlər etdik. Diqqətsizlik nəticəsində "Neftçi" iki qol vurdu. İkinci hissədə bizim üçün daha yaxşı oldu. Təhlükəli qol epizodları yaratdıq. Hücum oyunu oynamaq üçün xüsusi istək lazımdır. Futbolçularda müəyyən psixoloji vəziyyət olmalıdır ki, hücum futbolu oynayasan. Bunu futbolçularda görmədim. "Neftçi"ni təbrik edirəm, yaxşı oynayaraq 4 qol vurdular".
- "Araz-Naxçıvan" rəhbərliyi tələbkarlığı ilə seçilir. Qələbəsizlik oyunlar davam edərsə, mövsüm başa çatmamış komandadan ayrılmaq ehtimalınız ola bilər?
- Başa düşürəm ki, 0:4 xoşagəlməz hesabdır. Komandaya hücum futbolu oynamağı öyrətmək istəyirəm. Üç həftənin içərisində psixoloji olaraq dəyişmək də asan deyil. Zaman bunu göstərəcək. Burada qalmağım nəticədən asılıdır.
- Komanda hücum etmək bir yana, artıq müdafiə olunmağı da yadırğayıb...
- Bəli, böyük problemdir. Hücuma çıxdıq və qapımızda 90 dəqiqədə 4 qol gördük. Daim müdafiə olunmaq Avropa futbolu deyil. Müasir Avropa futbolunun tələbini yerinə yetirmək istəyirik.
- Ötən mövsüm komandanı avrokuboklara çıxarmış Felipe Santos, Ramon Maçado, Nuno Rodriqes əsas heyətdən kənarda qalır. Bu müddətdə nə dəyişdi ki, əsas heyətə düşmürlər?
- Mənim üçün birinci olan məşq prosesidir. Baxıram ki, kim daha güclüdür, kim mənim fəlsəfəmi daha tez qavrayır.
- Bu gün həm də həmyerlinizə uduzdunuz. Onun sizi tanımağı məğlubiyyətinizdə rol oynadı?
- Vernidubu yaxşı tanıyıram, Ukraynada işləyib. Onun işini də izləmişəm. Amma bu gün öz oyunumuzu öyrətməyə çalışmalıyıq.
- Sizin üçün daha önəmli məşqlərdə özünü yaxşı göstərib, matçda rəqibi keçə bilməyən Hamidu Keytadır, yoxsa meydana sonradan daxil olan və cinahda aktivlik gətirən Felipe Santos?
- Bunu oyunda görürük. Felipe Santos qeyri-standart oyunçudur. Futbol təkcə hücumdan asılı deyil, müdafiədən ibarətdir. Bütün komanda ilə həm hücumda, həm də müdafiədə olmaq lazımdır.(sportal.az)