Kamal Bayramovun cəzası azaldıldı
AFFA-nın Apellyasiya Arbitraj Tribunalı "Turan Tovuz"un qapıçısı Kamal Bayramovla bağlı müraciətin nəticəsini elan edib.
xəbər verir ki, “Turan Tovuz” Peşəkar Futbol Klubunun qapıçısı Kamal Bayramov barəsində qəbul edilmiş İntizam Komitəsinin qərarının 3 oyun oyunlardan kənarlaşdırılmasına dair sanksiyasının icra edilməyən 2 oyun kənarlaşdırılmaya dair hissəsinin icrası 1 oyunluq dayandırılıb və buna görə 6 ay sınaq müddəti təyin olunub.
Sınaq dövründə oyunçu qayda pozuntularına yol verərsə, sanksiyanın dayandırılmış hissəsinin avtomatik olaraq bərpa olunacağı və yeni sanksiyanın əvvəlki sanksiyaya tam şəkildə əlavə olunacağı maraqlı tərəflərin nəzərinə çatdırılıb.
Qeyd edək ki, Kamal Bayramov Misli Premyer Liqasının 30-cu turunda “Kəpəz”ə qarşı matç bitdikdən sonra rəqib futbolçuları təhqir etdiyinə görə 3 oyun cəzalanmış, klub 1600 manat cərimə edilmişdi.